توصيه هايي در استفاده از تلفن

 

1- هرگز تلفن همراه خود را در اختيار ديگران قرار ندهيد.

سيم كارت تلفن همراه به‏راحتي قابل كپي برداري بوده و ديگري به‏راحتي مي‏تواند از سيم كارت و هم‏چنين اطلاعات ذخيره شده در آن (‌شماره‏هاي ذخيره شده، ‌پيغام‏ها، قرارها و ... ) كپي برداري نمايد.

از آن‏جا كه اطلاعات ذخيره شده در دستگاه تلفن همراه، بخشي در حافظه دستگاه قرار مي‏گيرد، بايد همواره هنگام تعويض و فروش يا ‏‏‏‏تعمير گوشي تلفن همراه، اطلاعات ذخيره شده در حافظه گوشي را پاك نمائيد.

2- هرگز از تلفن همراه افراد ناشناس براي برقراري ارتباط خود استفاده نكنيد.

در بعضي مواقع ممكن است شما نياز فوري به برقراري تماس تلفني داشته ولي چون دستگاه تلفن خود را در اختيار نداشته يا امكان تماس با آن وجود ندارد، ممكن است از تلفن همراه ديگران استفاده كنيد. از آن جا كه شماره تماس در حافظه تلفن همراه او ثبت مي‏‏گردد. لذا از تلفن هاي عمومي مخابرات استفاده كنيد، يا از تلفن همراه افراد مطمئن، كسبه هاي ثابت و ... استفاده نموده و حتي‏المقدور پس از تماس، شماره را حذف نماييد.

3- هرگز به مكالمات تلفني افراد ناشناس اعتماد نكنيد.

يكي از سريع‏ترين و ارزان‏ترين روش جمع آوري اطلاعات تخليه تلفني است كه برخي افراد با تقليد صدا، غصب عنوان مراكز دولتي و موجه، پوشش هاي شغلي مختلف و ترفندهاي بسيار جالبي اقدام به كسب اطلاعات از ديگران مي‏‏نمايند. مواظب باشيد، حتي برخي افراد حرفه اي نيز ممكن است فريب خورده و ناخواسته اطلاعات ارزشمندي را در اختيار تماس گيرنده قرار ‏دهد.

4- هرگز منوي «بلوتوث» تلفن همراه را در حالت دائماً فعال قرار ندهيد.

يكي از امكانات انتقال اطلاعات به‏صورت بي سيم استفاده سيستم «بلوتوث» مي‏باشد. گوشي‏هاي جديد تلفن همراه داراي اين قابليت بوده و از اين طريق اطلاعات خود را مبادله مي‏‏كنند. در صورت فعال بودن اين قابليت در تلفن همراه، افراد ناشناس تا فاصله 50 متري از شما مي‏توانند از اطلاعات دستگاه تلفن همراه شما بهره برداري كرده يا ‏‏‏‏با ارسال ويروس گوشي شما را دچار مشكل كنند.

5- سعي كنيد از تلفن‏هاي بي سيم در ارتباطات تلفني مهم استفاده نكنيد.

فركانس تلفن‏هاي بي سيمي اغلب توسط راديو موج FM–SW-AM و كانال‏هاي تلويزيوني قابل دريافت مي‏باشند. بنابراين، ديگران به ويژه همسايه‏ها ‏به‏راحتي مي‏توانند، مكالمات تلفني شما را شنود كنند. به همين خاطر، هيچ گاه سعي در استفاده بي سيمي نداشته باشيد. در صورت لزوم، مطالب سري و مهم خود را از اين طريق رد و بدل نكنيد.

6- هرگز شماره تلفن دوستان، آشنايان و همكاران خود را بر روي كاغذ باطله، روزنامه، پشت جعبه دستمال كاغذي و موارد مشابه يادداشت ننمائيد.

بارها مشاهده مي شود كه افراد هنگام مكالمات تلفني شماره تلفن ديگران را بر روي روزنامه نوشته، نسبت به آن بي توجه مي‏باشند. اين در حالي است كه در صورت خارج شدن روزنامه‏هاي باطله، اين‏گونه ‏‏‏‏اطلاعات نيز خارج مي‏گردد.

7- هرگاه تلفن همراه خود را براي تعمير مي بريد اولا" سعي كنيد از تعمير گاههاي مجاز استفاده نموده و در ضمن از خالي بودن موبايل از هر گونه اطلاعات شخحصي اطمينان حاصل كنيد براي اين كار مي توانيد كليه اطلاعات را در كارت حافظه خارجي گوشي منتقل كرده و سپس آن را به همراه سيم كارت از گوشي خارج نموده و تحويل تعميركار مجاز بدهيد.

8- ترجيحا پيشنهاد مي گردد از گوشي هايي استفاده نمائيد كه امكان جداسازي حافظه جانبي را دارد لذا در صورت بروز مشكل در گوشي ،و هنگام تحويل آن به سرويسكار با آسودگي خاطر بيشتر اينكار را صورت دهيد . اين موضوع نيازمنداين است كه در تنظيمات گوشي،محل نصب(پيش فرض) بسياري از فايل هاي تصويري-صوتي و.. را برروي حافظه جانبي تنظيم نموده باشيد .

                                                                                                                                                                                                                                                                                آذرماه 1394
 
 
 
تاریخ به روز رسانی:
1394/09/04
تعداد بازدید:
2771
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.