هشدارباش های خارج از دانشگاه

هشدارباش های خارج از دانشگاه

 

· در صورت داشتن وسیله نقلیه شخصی هنگام پارک در اطراف دانشگاه از تجهیزات ایمنی(دزدگیر ،قفل فرمان و یا قفل پدال) استفاده نموده وحتی الامکان وسایل قابل حمل(ضبط،موبایل،لپ تاپ و..) را از داخل خودرو خارج نمائید.
· استفاده از وسایل نقلیه جمعی ، هم به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر می باشد وهم از لحاظ حفظ امنیت فردی از ضریب بالاتری برخوردار است.
· هنگام استفاده از وسایل نقیله جمعی ،مراقب کیف قاپ ها و سارقین باشید . شیوه های عجیب سرقت، نظیر بریدن زیورآلات زنانه با قیچی های مخصوص در مکان های بسته وشلوغی نظیر مترو واتوبوس ،شکافتن ته کیف ها با کاتر وتخلیه محتویات آن، تنه زدن،پاشیدن مایعی برروی لباس شما وپاک نمودن آن ، نزاع ودرگیری هایی ساختگی و... را حتماً در نظر داشته باشید.
· در صورت تمایل یا اجبار به استفاده از وسایل غیر جمعی، حتی الامکان از تاکسی استفاده نمائید و مواردی نظیر وضعیت ظاهری و سن راننده وهمچنین وضعیت و تعداد سرنشینان را مدنظر قراردهید .
· هنگام سوار شدن به وسیله نقلیه کارکرد دستگیره ها و پنجره ها را بررسی کنید.دانشجویان عزیز(علی الخصوص خواهران گرامی)به هیچ عنوان با راننده ویا سرنشینان هم صحبت نشده و از پذیرفتن هرگونه خوراکی ونوشیدنی از ایشان خودداری نمائید .
· در صورت تغییر مسیر ناگهانی ،بی تفاوت نبوده و با دادن تذکر ویا پیاده شدن از خودرو ،موجبات سلامتی خود را فراهم آورید .
· در صورتیکه وسائل خود را در صندوق عقب قرارداده اید، قبل از راننده از ماشین پیاده نشوید ، با این عمل ،احتمال اقدام به سرقت از سوی راننده را کاهش خواهید داد.
· هنگام تاریکی هوا سعی کنید از تردد در معابر خلوت وکم نور بپرهیزید . تردد در میان جمعیت ومکان های پُرنور می تواند تا حد زیادی امنیت شما را تضمین کند .
· در صورت مواجهه با افراد ناشناس که خود را مامورین ناجا معرفی می کنند ،حتماً قبل از هر اقدامی از احراز هویت شخص مطمئن گردیده و در اولین فرصت حراست دانشگاه را در جریان قرار دهید .
· اگر تصور کردید فرد یا افرادی در تعقیب شما هستند با عبور از عرض خیابان این فرضیه را بیازمائید ودر صورت اطمینان از این قضیه سعی کنید از مکان های شلوغ فاصله نگرفته وبه وسیله تلفن همراه از ناجا ،تقاضای کمک کنید.
· هنگام تردد درمعابر سعی کنید کیف دستی خود را به سمت دیوار یا احیاناً جوی آب نگه داشته تا احتمال به سرقت رفتن آن کاهش یابد .پول ها ولوازم قیمتی ضروریتان را در معرض دید قرار ندهید تا باعث طمع سارقین احتمالی قرار نگیرد وترجیحاً خواهران، همیشه یک کیف کوچک گردنی(غیرقابل رویت) داشته باشند تا پول ها در آن قرار دهند.
· اگر به هر دلیلی مورد سرقت مسلحانه قرار گرفتید ،به هیچ عنوان مقاومت نکنید زیراکسی که حماقت حمل سلح را دارد ، قطع به یقین در صورت مقاومت شما از آن استفاده خواهد کرد .
· اگر فردی پیاده یا سوار برخودرو ،قصد متوقف کردن شما برای پرسیدن نشانی را داشت ،در صورت امکان با عدم توقف به راه خود ادامه دهید ویا در صورت توقف فاصله کافی را با فرد سوال کننده حفظ نماید.
· شب هنگام و صبح زود از خودروهای مسافرکشی که به وفور، اطراف پایانه ها وجود دارد استفاده نکنید .سعی کنید با درخواست کمک از اطلاعات پایانه ، اقدام به گرفتن تاکسی معتبر و مورد اعتماد نمائید.
· شایسته است ،عزیزان دانشجویی که پیوسته ازپایانه های حمل ونقل مشخصی تردد می نمایند ،شماره نزدیکترین و معتبرترین تاکسی تلفنی شبانه روزی آن پایانه را برای استفاده در چنین مواقعی به همراه داشته باشند .
· اگر شهرستان محل زندگی شما به گونه ایست که از ترمینال تا محل سکونت تان ،مسافت طولانی وجود دارد ونیاز به استفاده از وسیه نقلیه شخصی می باشد،قبل از سوار شدن به خودروی مورد نظر ،شماره پلاک ومشخصات ظاهری خودرو و راننده یا با پلاک را به وسیله پیامک به والدینتان اطلاع دهید .
· هنگام استفاده از قطار و یا اتوبوس های بین شهری از پذیرفتن هرگونه بسته ای از افراد ناشناس خودداری نموده و درصورتی که وسیله ای غیر ازوسایل شخصی تان در محفظه بالای سر یا زیر پایتان قرارداده شده نسبت به این موضوع بی تفاوت نبوده و مسئول وسیله نقلیه مزبور را در جریان امر قرار دهید .
· ممکن است در طول سفرهای بین شهری با سرنشین صندلی مجاور، باب صحبت را بازکرده وتعامل اندکی برقرار نمائید . تا این رابطه کوتاه مدت ،دلیل موجهی برای سوار شدن شما به خودرویی که در مقصد منتظر ایشان است، نمی باشد.
· فضای مجازی به هیچ عنوان ،محیط مناسبی برای اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی، خانوادگی و بانکی ... نمی باشد .

واما سخن آخر

حراست در کنار شماست نه در برابر شما، برای رهایی از مشکلاتی که ممکن است دچار آنها شوید به جای استفاده از روش آزمون و خطا یا گوش کردن به توصیه های دوستان کم اطلاع، با مراجعه به حراست دانشگاه و بهره گیری از راهنمایی های مشاوران آن از پیچیده تر شدن مشکلاتتان جلوگیری کنید . ما همواره در کنار شما و به فکر تامین امنیت شما هستیم .
 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             اداره کل حراست دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

تاریخ به روز رسانی:
1399/06/25
تعداد بازدید:
853
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.